Lubrico Hakkında

Lubrico Oil International'ın Temelleri 1978 Yılında İstanbul Kadıköy de atılmıştır. Bugün Lubrico, Gebze Organize Sanayi Bölgelerin deki İki Fabrikasıyla Türkiye ve çevre coğrafyalarda, Rusyada ki İştiraki Olan Fabrikası ile Rusya Pazarındaki En köklü üretici firmalar arasında yerini almaktadır.

Lubrico'nun Türkiye’deki akıllı teknolojilerle donatılmış yeni nesil tesisleri toplamda 12.000 m2 kapalı alanda üzerine kuruludur.

Lubrico Tesisleri  tek varidyada 40.000 ton üretim kapasitesi Türkiye’de yalnızca Lubrico tesislerinde bulunan özel şok soğutma ve tam otomatik dolum sistemleri sayesinde kapasitesi 160.000 tona ulaşabilmektedir.

Lubrico tesisleri, tam otomasyona sahip endüstri 4.0 anlayışıyla, tüm makina cihaz ve sistemlerin haberleşmesini sağlanmaktadır. Bu durum Lubrico nun üretim kalitesini en üst seviyeye çıkarmaktadır.

40 yılı aşkın tecrübesiyle birlikte, Uluslararası pazarlarda, onaylanmış kalitesi ve 400 den fazla ürün çeşitliliği ile otomotiv, endüstri, motosiklet ve denizcilik sektörlerinin taleplerini karşılamakta ve güncel pazar taleplerini baz alarak sürekli yeni ürünler geliştirmektedir.

Dünyanın önde gelen katık üreticileri ile yaptığı AR-GE çalışmaları sonucunda ürün geliştirme alanında sektörde öncü markalar arasında yerini alır.

Lubrico, Mercedes-Benz, Volvo, Man Ve Renault gibi sektörünün önemli Oem Üreticilerinin Ürün onaylarını alarak kalitesini bu alanda da tescillemiştir.

Lubrico güçlü sermaye yapısı, tesislerinde ki 2.000 ton hammade kapasitesi ve 3.000’den fazla paletli nihai ürün stoğu ile partnerlerine en hızlı ve en iyi hizmeti sağlamaktadır.

Bugün, toplam üretiminin %50’sini 40’dan fazla ülkeye ihrac etmekte olan Lubrico Oil International 5 kıtada; Avrupa, Amerika, Asya, Avusturalya ve Afrika pazarlarında müşterilerine hizmet vermektedir.

Lubrico, tesislerinde çeşitli Oem üreticilerine ve ithalatçı ve dağıtıcı firmalara fason üretim imkanı sağlamaktadır. Marka ihtiyaçlarına yönelik ürün tasarımı, pazar ve ürün seçimleri dahil olmak üzere tüm süreçlerde tecrübelerini partnerleri ile paylaşmaktadır.

Lubrico Oil International, genç ve dinamik kadrosu, üretimdeki titizliği ve müşteri odaklı yapısıyla yerel ve uluslararası pazar payını her geçen gün artırmakta ve bu doğrultuda hızla yatırımlarına devam etmektedir.